Frezowanie cnc zgorzelec

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu i wymiaru, a dodatkowo chropowatości innego sposobie materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą z najbardziej ciekawych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie stanowi podawane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy rozłożyć na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To obecnie do tej linii możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Ale w zależności z urządzenia, na jakim pracujemy, potrafi się zdarzyć, iż narzędzie może też wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej spotyka się, że to obecnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, iż urządzenie, na jakim sprawiamy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Już na placu jest wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a jeszcze frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a ponadto frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a ponadto nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Decydując się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim dobrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Jest wówczas nadzwyczaj istotne, gdyż w zależności od struktury naszego artykuły powinniśmy wybrać odpowiednie parametry jego obróbki.